20 Mayıs 2014 Salı

OKK 30.Blog Turu Kalpten Kalbe//Kat Martin Kitap Yorumu^^


Herkese merhaba^^

Ülkemizde ilk çıkan Viking konulu turumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız :) Bugün sizlerle kitap yorumum ile karşınızdayım. Yazarın okuduğum ikinci kitabı, ilk kitabı Yazımda da bahsettiğim gibi Gelinin Kolyesi kitabı ile^^ 
Tarihi roman sevmediğimi bu konu her açıldığından söylerim, yani ben fantastik, aile-dram vs. kitapların kurtlarıyım ama arada değişiklik iyidir :)
Daha İskoç türü okumadan(okurum muyum zaman gösterir) Viking kitabı okudum iyi mi :) Kitaptan daha çok bahsetmek isterim ama ilk önce konuya bir bakalım :)
Krista Londra'nın en çok takip edilen gazetesi Kalpten Kalbe de yazardır. Her türlü konudan bahseden ve işine daha çok yarar diye bir çok bilgi öğrenen Krista bir gün bu bilgilerin kurtulmayı bekleyen bir insana yararı olacağını hiç düşünmemiştir.
Leif Viking soyundan geliyordur ve sadece bir ada da yaşamaktadır. Bir gün adalarına gemi gelince büyüklerini dinlemez ve bu gemiye biner. Ama gemi kaza yapar ve Leif çok ağır yaralanır. Bu hastalık halinden yararlanan sirk insanları Leif'i alıp bir kafese atarlar ve sirk'e gelen insanlara gösterirler. İngilizce bilmeyen Leif derdini hiç ama hiç kimseye anlatamaz.
Artık umudunu kesen Leif dilini bilen 
güzel bir bayanla karşılaşacağı için çok şanslıdır ama dakikalar önce genç bayan için dedikleri bu şansı tepmiş olabilir mi??
Konumuz böyle :)

Bu söyleyeceğim spoiler olmaz çünkü kitap boyunca Leif kafeste kalacak değildi yaa :D 
Neyse efenim Leif'i bir şekilde çıkarmayı başaran Krista acaba doğru bir şey yaptı mı diye düşünür, bence hem yaptı hemde yapmadı :D Okuyunca sizler ne diyeceksiniz merak konusu :))

Leif'in bu kültürü bilmemesi kitabı acayip komik hale sokmuş. Krista'nin ona öğretmesi ve onun bazen inatla yapmaması! Kriste her ne kadar deli olsa da ehh hoşuna da gediyor :)) Ama yazar Leif'i kitapta o kadar sempatik biri yapmış ki :) Seviyorum böyle sempatik kişileri. Ama Viking olduğu içinde damarına basmayacaksın, fenaa fenaaa :O 
Bir de dediğim dedik kendisi O_o Her yerde ve her ortamda lafını gediğine koyup bir şey söylüyor^^


Doğrusu kitapta bir Leif'i sevdim desem yeridir. :P Krista ve (buraya dikkat) babasına sinir oldum >_<
Zaten ben tarihi kitap okuyayım da bir kıza sinir olmayayım! Olacak iş değil :))
Neden sinir oldum derseniz düşündükleri ve yaptıklarını hiç birbirini tutmadı. Başka da var ama o da bana kalsın spoiler falan olur neme lazım^^

Yazarın okuduğum ikinci kitabı, yazarın dili akıcı, güzel. Serinin diğer kitaplarını hele de ikinci kitabı çok merak ediyorum :) Sonuçta kız bir casus oluyor, okunmaz mı bu :) her an tehlike de, yakalanır mıyım korkusu :)) Okunur o da^^

Tavsiye kısmına gelecek olursam Historical Roman severler bence kaçırmayın derim ;) Bu seriye ayrı bir soluk gelmiş ve bu kitabı kaçırırsanız üzülürsünüz :) Sempatik ve bir o kadar korumacı olan Leif'i tanımada geç kalmayın ;)

Kitaba Puanım ise; 5/4

En çok güldüğüm alıntı :)))

"Tanıştığımıza memnun oldum moruk," dedi genç adam.
Leif'in kaşları çatıldı. "Moruk? Ne dedin sen bana?"
Genç adamın gözlerine bir anda korku çöktü. "Kötü bir şey demedim geçekten."
"Argo," dedi Krista. "Konuşma dilinde yerel bir ifade. Sadece selamladı seni."
Leif kafa salladı. "Ben de memnun oldum tanıştığımıza moruk"
Krista onu bekleyen işleri düşünerek gözlerini devirdi. Bir Viking'i, centilmene çevirmek imkansız gibi görünüyordu. 


Diğer yorumları merak edenler için;


Çekilişimiz devam etmekte^^
Bu kitabı kazanmak istiyorsanız LİNK'i tıklayın :))


Başka bir turda görüşmek üzere, sevgiyle kalın^^


Katkılarından Dolayı Nemesis Kitap'a Teşekkürler^^


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D