7 Mayıs 2014 Çarşamba

Fırsatçı//Tarryn Fisher Kitap Yorumu^^

Selamm^^
Harika bir kitap ve yorum ile karşınızdayım :)
Son zamanlarda okuduğum harika kitaplardan biriydi Fırsatçı :) Konuyu  ve bazı yorumları okuduğum zaman kitabın baş karakter Olivia cadaloz, sevgilisini elinden aldı diye diğer kızı fena hallere sokacak biri zannetmiştim ama kitap beni bayaa şaşırttı :D
 Neden şaşırdığımı konudan sonra bahsedeceğim.;)


Olivia bir gün yıllar önce sorunlu bir şekilde ayrıldığı sevgisiyle karşılaşacağı hiç aklına gelmezdi. Ama geçmişte yaşanan olumsuz olaylar kalbine gömdüğü aşkını tekrardan alevlendirir. Kalbi mantığını yener ve yıllar önce ayrıldığı eski sevgiliyle konuşmak ister ama karşılaştığı gerçek onu altüst eder. Eski sevgilisi hafızasını kaybetmiştir ve geçmişte yaşanan hiç bir şeyi hatırlamaz. Olivia başta uzak dursa da yine, yeniden kalbine yenik düşer ve ne pahasına olursa olsun aşkının peşini bırakmaz ama cadaloz yeni sevgili Leah buna engel olmak için hazırdır.


Konu böyle devam ediyor :))) 
Şahsen konu ilgi çekici ve şaşırtıcı :D
 Okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız. ;) Kitap hem şimdiki zamandan hemde Olivia ve Caleb'in nasıl tanıştıklarını ve aşklarının nasıl başladığını anlatıyor. Her iki caleb'ide çok sevdim ama hafızasını kaybetmiş Caleb en tatlısıydı :*
 Kibar, sevecen, yakışıklı vs. vs. :D


 Olivia'nin yaptığı her şeyi desteklemedim ama bazı yerler de yaptıklarını kalkıp alkışlıyasım geldi :D Kitaba bayıldım, tek kelimeyle harika :))
 Yazar döktürmüş. Hele o son yok mu yuuuh dedim :P
Şok üzerine şok yaşadım, kızdım, keşke yapmasaydı dedim sonra ohh iyi oldu dedim sonra yine üzüldüm falan filan :P


 Sadece bir yerden sonra sanki yazar devamını nasıl getirsem deyip bambaşka bir şekil de başlamış :// Cıks yapmasaydı iyiydi yaaa neyse :/
 İkinci kitap dansa daha çok üçüncü kitabı merak ediyorum. İkinci kitabı Leah yani yeni sevgilinin ağzından anlatmış yazar ama üçüncü kitapta Caleb anlatıyor. 
Seride en çok merak ettiğim kitap erkenden çıkması dileğiyle yayıncıya sevgiler^^

Kapaklara gelecek olursak bence bizim ki daha güzel ama orijinal kapak da çok sadece :) Ayrım yapamayacağım :P

Tavsiye kısmına gelecek olursam, bu seriye halen daha başlamadıysanız geç kalmışsınız ve çok şey kaybetmişsiniz derim^^

Birde fanlar böyle bir şey yapmış;


Caleb hariç ikisi uymuş ama o olmamış :D Hayalimdeki Caleb bu değil :P


Bu bilgilerden sonra kitaba puanım 5/5;


Alıntılar^^

Ona şimdi tekrar baktım. Bu anı hala benim hafızamda varken, onunkinden gitmişti. En sevdiğin rengi unutmak nasıl bir histi? Ya da kalbini paramparça eden kızı?

*****

Caleb, benim hayatımdaki kusurumdu, hafif Amerikalaşmış ingiliz aksanıyla, her türlü sporu yapıp herhangi bir filozoftan alıntı yapabilmesiyle. Sporcu ve centilmen, romantik ve pislik karışımıyla ve bu beni deli ediyordu.

*****

"En sevdiğin kitap?" diye sordu.
"Madam Bovary"
Kıs kıs güldü.

Alıntıya Not: Bende severim Madam Bovary kitabını <3

*****

"Kelimenin tam anlamıyla onu hiç bırakmayacağım. O çocukla evleneceğim." Kelimenin tam anlamıyla deyimini doğru yerde kullanmadıkları zaman sinir oluyordum. Kolamın kapağını açarken sırıtarak karşılık verdim. 
Cesedimi çiğnersin ancak...Kelimenin tam anlamıyla.

Başka bir yorumda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın :*
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırlmayın.^^ :D