13 Mart 2014 Perşembe

OKK 23.Blog Turu Asla Yapma//Koethi Zan Seri Katillerin Sevgilileri.^^


Herkese turumuzun ikinci gününden merhaba^^
Bugün kitabımızda geçen bir konu üzerine yazı paylaşacağım. Kitabımız da vahşetleri yapan adama aşık bir bayan var. Ee bu sadece kitaplarda olan bir şey değil gerçekte de var ve bunu bir kaç örnek ile göstereceğim.

Bu tür çiftlerin genelde aileden gelen sorunları olduğu için bu yöne baş vuruyorlar. Tabii sadece aşık olmakla kalmayıp birde yardım ediyorlar. Sadece hayatta o varmışcasına yardım hemde.
Pek bilgim olmadığı için sadece gerçek hayattan kesitleri paylaşıyorum sizlerle.

İlk gerçek vahşet.

Rosemary Letts 29 Kasım 1953′te doğdu. Geçmişine dönüp bakıldığında seri katil oluşuna zemin hazırlayacak bütün etkenler itinayla hazırlanmıştı. Baba Bill Letts bir şizofrendi. Anne Daisy Letts ise Rosemary’nin doğumundan sonra doğum sonrası depresyon teşhisi ile psikiyatri kliniğine yatıp ect (elektrokonvulsif tedavi) alan mutsuz bir kadın. Bill tüm çocuklarını taciz eden, şiddete yatkın bir ruh hastası idi ve Rosemary ile cinsel ilişki kuruyordu. 10′lu yaşlarında Rosemary erkeklere sarkıntılık eden, erkek kardeşlerine mastürbasyon yapan tacizci kimliğine tamamen kavuşmuştu.
Rosemary genç kız olduğunda birkaç defa tecavüze uğradığını söylemiş, sık sık önüne her gelen erkekle yatan sorunlu ve hayatın seks çevresinde dönen biriydi artık.Fred West ise libidosu yüksek ve sado mazoşist eğilimleri olan genç bir adamdı. Fahişe karısı ve çocuğuyla bir karavanda yaşıyor bebek bakıcısı olarak eve gelen kızlarla cinsel ilişkiye giriyordu.Fred ve Rosemary diğer birçok seri ikilide olduğu gibi ilk görüşte aşık oldular. ‘Aslında gerçek itici güç hangisi’ diye soracağımız dava açılana dek de kadınları öldürdüler. Rosemary West kendi kızı Heather, Fred’in fahişe karısı Rena’dan olan kızı anne Marie ve Rena’nın başka bir adamdan olan kızı Charmaine ile aynı evde yaşamaya başladı. 
Hem anne hem baba kızlara korkunç davranıyorlardı ancak bunlar gelecek günler için sadece iyimser hazırlıklardı.
1971 yılında ilk cinayet geldi. Rena’nın kızı Charmain’i almak için döndüğü söylendi. 1972’de çift şiddet ve sex dolu cinayetleri işleyecekleri Cromwell sokağına taşındılar. Bu eve bir çok oda yapıldı böylece içeride kiracılar olabilecekti. Uyuşturucu yahut herhangi bir konuda limit yoktu bu da sex partnerleri sağlamaları için uygun bir ortam yaratıyordu. 
Fred kendi kızı olan Anne Marie’yle sex yapmanın en doğal hakkı olduğuna emindi ve kızıyla cinsel ilişkiye girdi.
Gerçek bir baba gibi!1972′den itibaren Caroline Roberts’la başlayan zorla alıkoyup tecavüz etme işlemleri yine bu tarihte Carol’un o muhteşem (!) sex oyunlarıyla dolu bir haftadan sonra polise şikayetiyle Fred ve Rosemary’nin artık daha akıllı olup kurbanlarını serbest bırakmaması gereken bir ölüm girdabına dönüştü.1973 Lynda Gough, 1973 Carol Cooper, 1973 Lucy Partington, 1974 Therese Siegenthaler, 1974 Shirley Hubbard, 1974 Juanita Mott, 1978 Shirley Robertson (8 aylık fetüsü karnından yarılarak çıkarılmış olarak cesedinin yanında bulundu ve bebeğin babası Fred West idi), 1979 Alison Chambers, 1979 Heather West ( Rosemary’nin öz kızı)…1992 yılında bulunmuş 15 ceset ile birlikte yakalandılar. Başka kurbanlar varsa bile bunlar bilinmiyor. Cinayetlerin tamamı ikili tarafından işlenmişti.
Kasım 1995 Rosemary West 15 kişiyi öldürmekten ömür boyu hapse mahkum edildi. İngiltere tarihinin en soğukkanlı iki kadın seri katilinden biri olan Rosemary West son ana kadar masum olduğunu iddia etti, hiçbir pişmanlık belirtisi göstermedi. Kocası ve cinayet partneri Fred West’in aksine intihar etmedi dimdik kaldı.

Hikayeye bak ve bu gerçekte yaşanmış. Ne psikopat insanlar var!!
Bir başka vahşet hikayesine bakacak olursak;


 Richard Ramirez 29 şubat 1960 tarihinde meksikada polis ve sert bir baba ile çocuklarına düşkün bir ailenin beşinci çocukları olarak dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda babası abilerini ve kendisi sürekli döver ve disipline çok önem verirdi, Richard ilkokul ve lisede başta kız arkadaşları olmak üzere herkes tarafından sevilen son derece yakışıklı, arkadaş canlısı ve espirili eğlenmeyi seven birisi olarak hatırlanıyor. Vietnam'da savaşmış manyak kuzeni savaş sırasında öldürdüğü işkence yapıp tecavüz ettiği kadınların resimlerini ona gösterip ona hikayeler anlatıp duruyordu.
Birlikte ara vermeden uyuşturucu kullanmaya başlamışlardı genç richard sosyal hayattan tamamen silinmiş arkadaşlarının yanına uğramayan birisi haline gelmeye başlamıştı. Sonrasında kuzeni gözlerinin önünde karısını silahla öldürürken kanlar richardın yüzüne bulaşmıştı. Bu onu iyice değiştirmeye başlamıştı. O Dost canlısı çocuk sessiz ve garip davranmaya geceleri mezarlıkta uyuyarak hayatına devam ediyordu. 18 Yaşına geldiğinde onda ki bu uyuşturucu bağımlılığı onu mahvediyordu ve suça itmeye başlamıştı okuldanda ayrılmıştı. Soymak için girdiği bi evde duş alan kadına arkadan saldırıp tecavüz etmişti evden çıkmak üzereyken kadının kocası eve girip onu öldüresiye dövüp polise teslim etti. Dava düştüğünden ramirez tekrar serbest kalmıştı.. Evine döndüğünde babası ve annesi onu bizi ve ailemizi utandırdın diyip evden kovduğundan 18 yaşında zor olan ve sokaklarda devam eden hayatı başlamıştı. Genelde sokaklarda kalıyor uyuşturucu kullanıyor ve satıyor araba hırsızlığından sürekli hapise girip çıkıyordu Metal müziğe ve Satanizme ilgi duyuyordu. 2

4 yaşına geldiğinde 14 insanı öldürüp tecavüzlere ve diğer seksüel saldırılara başlamıştı.. Kurbanlarını feci şekilde dövüyordu bıçaklayarak silahla vurarak yada ağır cisimlerle öldürüyordu. Kadın kurbanlarına girdiği evlerden yada sokakta görüp arabasıyla kaçırdıktan sonra tecavüz ediyordu. Amerika 1 yıl boyunca uykusuz geceler geçiriyordu herkesi korku salmıştı.. Son kurbanları 28 yaşında ki bir kadın ve nişanlısını evine girip adamı hızlıca öldürdükten sonra kadına tecavüz ederek ve boğazını keserek öldürdükten sonra çalıntı arabasında parmak izi bıraktığından kimliği deşifre olmuştu. Ertesi gün dindar bir bölgede alışveriş yaparken tanındı uzun bi süre halk tarafından kovalanıp yakalandı ve linç edilmeye başladı, Polis zamanında yetişerek kalabalığı dağıtıp ramirezi öldürülmekten kurtardı.

Mahkemelerde korkusuzca eline çizdiği pentagramı gösteriyordu kurbanların aileleri ağlarken rahat ve soğukkanlı davranıyor onlarla ve jüriyle alay ediyordu. 1989 yılında aldığı idam cezasını hala hücresinde beklemektedir. Dünyanın dört bir yanından hayranlarıyla mektuplaşıyor başta kadınlar olmak üzere. 1:89 boyunda asla katil olamaz denilecek kadar yakışıklı ve seksi buluyorlar kendisini. Hatta bu hayranlarından birisiyle 1996 yılında hapishanede evlenmiştir.. Ramirezin henüz delil bulunamasa da bir çok cinsel saldırı ve cinayette şüpheli olduğu ama itiraf etmediği düşünülüyor. 


Kitabımızda bu kadar pis, iğrenç vaka yok ama yine de çok kötü. Okuyunca anlayacaksınız. Benim anlatmak istediğim ise, bu seri katillerin her zaman hayranları var. Suçu işleyenlere özel ilgi duyan hatta onlara yardım eden insanlar var. Kitabımız da bu hikayelere bağlı olarak farklılık var. Hikayeler de yüzde doksan aileden gelen sorunlar baş göstermekte ama kitabımızda suçluya özel ilgi duyan kadının aile hayatı çok iyi ama yine de bir arayış içinde olduğu için bu yönlere baş gösteriyor. 

Bir yazımın sonuna geldim, böyle bir yazı kırk yıl düşünsem blogum da paylaşacağım aklıma gelmezdi ama işte kitabımız bu yönde.


Kitabımızı kazanmak istiyorsanız buyurun TIKTIK ;))

Takvimimiz^^

13.03.2014
The Reading Lady-Ünlü Seri Katiller.
Pudra Tozu-Aşırı Kontrol Kontrolsüzlüğü Doğurur.
Kitap Tutkusu-Viktimoloji (Kurban Bilimi).
Kütüphanemden Kitap Manzaraları-Sarah’nın İzinde Kurban Psikolojisi.
Fighting!!-Seri Katillerin Sevgilileri.

14.03.2014
Kitap Yorumu

Takipte kalın^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D