25 Ekim 2013 Cuma

OKK 18.Blog tur 2.Gün Full Metal Alchemist//Hiromu Arakawa (OKK 2.Manga turu) Full Metal Alchemist Karakterlerini Tanıyalım^^


Herkese turumuzun 2.ve son gününden merhaba :)
Geçen Manga turumuzda karakter tanıtımı yapmıştır, onda çok beğenildiği için bunda da karakter tanıtımı yapayım dedim :D 
Şaka bir yana karakteri de tanımak lazım demi :)
Ama animesine bakınca mangada karakterlerimiz çok yok :)
Mangayı okuma isteği uyandırırım sizde inşallah :D 
Herkes Manga okumalı :D 

Gelelim Karakterlere^^

Edward Elric^^

Mangamızın baş kahramanı^^
Hikayenin oldukça karanlık bir geçmişi olan kahramanıdır. Simyayı dönüşüm çemberi olmadan kullanabilen birçok insan arasında tek zeki kişidir. Küçük kardeşi Al ile annesini geri getirmeyi çok denemişti. Deney başarısız olmuştur ve sağ kolunun ve sol bacağının kaybolmasına hatta Al'ın tüm bedeninin silinmesine sebepte  olmuştur. Bilincini kaybetmeden önce Al'ın vücudunu simyayı kullanarak Al'ın ruhunu zırhlı bir şövalyeye kaydetti. Edward bu deney sonucu yeni bir hedef belirler. Al'ın eski vücudunu geri getirmeyi denemek için Al ile beraber yola çıkarlar. 


Alphonse Elric^^
Edward Elric'in duygusal ve kibar genç kardeşidir. Simyada çok başarılıdır fakat dönüşüm çemberi olmadan simya kullanamaz.Tüm vücudunu annesini yeniden geri getirme girişiminde kaybetmiştir ve şimdi abisinin onun ruhunu zırhlı bir aracın içinde korumasından beri zırhlı bir araç içinde yaşar. Abisini vücudunu normale geri getirme yöntemini bulma yolunda takip eder fakat nadiren kendisi abisinin elinin ve ayağının geri getirme dileğine konsantre olur.


Bu da Yeni zırhı :)


Rose Thomas^^
Rose doğunun uzak bir bölgesinde Lior şehrinde yaşar. Cornello'nun dindar eğitimlerinden yanaydı çünkü onun gücünü kullanarak erkek arkadaşı Kain'i hayata geri döndüreceğine inanıyordur. Bununla beraber Cornello'nun erkek arkadaşını konuşabilen bir papağan chimera yaptığını görünce şoka uğrar ve tüm ümitleri parçalanır. Rose yeniden başlaması için mecbur edilir ve sıkıntılı günlerden başlar.


Father Cornello^^
Dolandırıcı, simyada pek iyi olmayan biridir. Elric kardeşler onun oyununa maruz kalmışlardır. Sonradan filozof taşı değişir. Sonra Elric kardeşler planını bozarlar ve Cornello'yu Gluttony'ye bedava yemek için verilir.


Lust^^
Sakin, şehvetli olan Lust seride şeklen ilk homunculustur. Homunculuslar arasında olmasının ana amacı bilgi toplamaktır ve yolculukta filozof taşı yaratmaya çalışan simyacıları ortaya çıkarmak istemektedir. Odak noktası gerçek bir insan olmaktan başka bir şey değildir. Kendisi homunculus olmadan önce Ishbal halkındandı, hastalık yüzünden ölür. 


Gluttony^^
Gluttony aç gözlü hep yemek yemeyi seven ve varlıkları çok hızlı bir şekilde yiyebilme yeteneğine sahip şişko, aptal bir homunculustur. Envy'nin kirli işlerini halleder.Roy Mustang^^
Roy ateş simyacısıdır ve Elric kardeşlerin yeteneğini tanıyan ilk kişidir. Ishbal Savaşı'nda baş kişilerden biridir ve Edward'ın ulusal simyacı olması için üyeliğe aldı


Riza Hawkeye^^
Riza, Mustang'ın en güvendiği kişilerden biridir. O bir simyacı değildir. Her zaman çok ciddi ve disipli gibi görünsede Roy'a karşı açığa çıkmamış olan bir sevgiyi barındırır. Her zaman iki silah taşır ve iyi bir keskin nişancıdır. Black Hayate'yi eğitirken de silahlarını kullanarak disiplin yaratmayı tercih eder.

Mangadan tanıtabileceğim karakterler bunlar :)
Manga ve Animeyi takip ederseniz bir sürü karakterin daha ortaya çıkacağını görürsünüz ;)

Turumuzun takvimi :)

Saat: 13:00

The Reading Lady – Full Metal Alchemist Yazar ve Seri Sıralaması Hakkında
Kitap Tutkusu– Manga Nasıl Çizilir?
Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Full Metal Alchemist Animesi Üzerine
Fighting!!– Full Metal Alchemist Karakterlerini Tanıyalım

Saat: 20:00
Yorum

ÇEKİLİŞ^^
1 Kişiye Full Metal Alchemist  Mangası hediye^^

Çekiliş için TIK TIK!!


Akşam ki yorumda görüşmek üzere ;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D