6 Aralık 2013 Cuma

Eve Dallas Serisi Çıplak Ölüm//Nora Roberst Kitap Yorumu^^Eve Dallas serisinin ilk kitabı Çıplak Ölüm yorumumdan herkese Selam!!

Evet yanlış okumadınız herkeslerin çok sevdiği, halen daha serinin devam edip çıktığı serinin ilk kitabını okudum :) Valla seri baya uzun ben daha birinci kitaptayım, ben devam ettikçe üzerine kaç kitap gelir bilemeyeceğim ama seri o kadar iyi  ki kesinlikle devam edeceğim :)


Eve Dallas serisinin herkesden duydum ve çok beğenildiğini işittim :) Ama kitap çoook uzun zaman önce çıktığı için Epsilon yayınları yeni baskı yapmamış ilk zaman da çok aradım kitabı ve bulamadım :( Ama kitap dostu ablamm N. bana kitabı gönderdi hatta onun için bir post yazmıştım :) Buradan bakabilirsiniz :)

Neyse efenim kitap biraz kitaplığımda bekledi ve en sonunda dayanamayıp okudum :) İyi ki de okumuşum çünkü acayip değişikti :) Yazarın dilini çok seviyordum burada da hayal gücüne hayran kaldım :) Bazı yerler de çok güldüm, neden güldüğü yazımın ilerisinde açıklayacağım :)
Doğrusu Nora'nın okudum ikinci kitabı ve daha elimde baya kitabı var :) Mesela Anahtar serisi, onu da çok merak ediyorum yaa neyse :)

Kitabımızın konusuna gelecek olursak;
2060'lı yılların da Eve çok başarılı ve iyi bir polistir. Kendi halinde, suçluları kovalayıp yakalayan, hiç bir konuyla ilgilenmeyen sadece işiyle ilgilenmektedir.
Geçmişi rüyaları olarak yakasını bırakmaz ama hep beyninden anıları geriye attığı için hatırlamamakta diretmektedir.
Bir gün sadece 2 kişinin ilgileneceği ve kimsenin bu işe bulaşmayacağı bir cinayet işlenir. Kadın Senatörün torunudur ve bu cinayet hemen çözülmelidir. 
Bir kaç sene önce yapılan kanunlar arasında siyahlar toplanmıştı ve kullanmak yasaktır. Bu cinayet bir silahla işlenmiştir ve bu silahların koleksiyonun yapan kişiler çok azdır,  bu koleksiyonu yapanlar arasında 
Roarke'da vardır.
Bütün deliller Roarke'ı gösterir ve Eve Roarke'ı araştır adam müthiç zengindir ve silah koleksiyonundan eksik bir parça yoktur. 
Eve Roarke'nın suçsuz olduğundan emindir yine de meslektaşının şüpheli listesindedir.
Buna karşın çekim gücüne karşı çıkamaz.

Konumuz böyle :)

Roarke'ın cidden müthiş zengin, Eve ne araştırsa altında hep onun ismi çıkıyordu :D 
Nora bu kitabı 1995'de yazmış ve 2013'de veya 2060'lar da neler olur bilememiş çünkü teknoloji gelişmemiş ama şu an günümüz de akıllı telefonlar, tabletler olunca o zamanda daha yeni çağrı cihazlarıyla görüntülü konuşulması çok komiğime gitti :D Ama bir o kadar da ilginçti, bir seslenmeyle hemen işler, işlemler gerçekleşiyordu, kahveler, tostlar hemen yapılıyordu :) 


Yakında bizim zamanımızda da olur hiç şaşırmam :D
Yani süperdi, değişik bir deneyim oldu sevdim ben seriyi, ikinci kitap ellerimde beni bilenler okuduğum serinin ikinci veya sonradan gelen kitapları hemen okumam bu kitabı da bekleteceğim :)

Tavsiye kısmına gelince seriyi merak edenler daha fazla merak etmeyin kitabı bulduğunuz anda alıp okuyun :) 
Bulmak biraz zor olacak ama :( Bence yayıncıyı ikna edip ilk kitabın yeni basımının çıkmasını sağlamalıyız :)
Kitabı okumama vesile olan Ablamm N'ye çok teşekkürler KALP KALP :)

Biraz da kapak ve seri ile ilgili bilgi vereyim :)
Kitabımızın orijinal kapağı bu;Bu da serinin ülkemizde çıkan kapakları :) Seri sıralaması böyle değil, yanlış dizilmiş kitaplar :))
Çıplak ölüm kitabının kapağı diğerlerinden farklı, yazısı da farklı bu arada :)


Kitap puanına gelirsek 5/5

Şimdi de alıntılarımıza bakalım :)

"Verilen bilgi ve tahminler çerçevesinde, Roarke'un katil olma olasılığı yüzde seksen iki nokta altı."

Alıntıya not: ehehehheh vay be burayı okuyunca ne kadar harika bir şey dedim, kesin tahminde bulunuyor hemde sesli :)

*****

"Son üç yıldır gizli ve duygusal bir ilişkimiz oldu ve ona doğurduğum oğlumuz ayın öbür yüzünde budist rahipler tarafından yetiştiriliyor." Eve yüzünde şaşkın bir ifadeyle erkeğin avucundaki küçük, gri düğmesine baktı. "Bu benim elbisemin düğmesi."
"Evet. Gerçi pek beğendiğimi söyleyemem. Daha kuvvetli renkler seçmelisin. Limuzinim de buldum. Sana geri vermeyi düşünüyordum."
"Ya!" Almak için uzandığında, Roarke avucunu kapattı. Düğme içindeydi.
"Masum bir yalan," dedi neşeyle gülerek. "Onu sana geri vermeyi asla düşünmedim."
"Düğme fetişin mi var, Roarke?"
"Onu bir lise talebesinin sevgilisinin saçından bir tutamı saklaması gibi saklıyorum."

Alıntıya Not: Oyyy romantikliğin böylesi^^

Yorumum ve alıntılarım burada sona eriyor :)
Başka bir yorum da görüşmek üzere canlar^^Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D