18 Ocak 2013 Cuma

Fırtına Kokusu/ Nancy Pickard kitap yorumu^^


Fırtına Kokusu/ Nancy Pickard kitap keyifle okundu ve bitti!

İlk olarak yazarla daha yeni tanıştığım için kendime kızıyorum :( gerçekten taa ilk çıktığı zaman kitabını alıp okumalıymışım :( Anlatımı, yazım tarzı harika ötesiydi. Her okuduğum yorumlarda polisiye falan aklıma geliyordu aslında polisiyeyi seviyorum ama şimdilik uzak durmalıyım dedim ama demez olaymışım :) Kitap ilk satırından kendine kaptırıyor sizi, sonrasında elinizden bırakamıyorsunuz bile :) Benim okuduğum zamanlarda sınavları olduğu halde sürekli alıp okuyasım geldi :)

Kitabın konusuna gelirsek,
Küçük yaşta hem annesiz hemde babasız kalan Jody 23 yıl aradan sonra babasının katilinin hapishaneden çıktığını öğrenir. Bununla nasıl başa çıkacağım derken üzerine birden fazla olaylar ve gerçekler eklenir. Geçmişte yaşananlar birbir ortaya çıkar ama tabii herkesin büyük yaralar almasıyla. Jody ne yapacağını ne karar vereceği bilmez çünkü herkes değişik fikirle ve deliller sunmaktadır. Birde Babasını katilini çıkaran kişi vardı ki Jody gerçekten bir çıkmazdadır. Bazı karakterlere hayran kaldım ama bazılarını bir kaşık suda boğasım geldi :) 
Kitapta her kitapta olduğu gibi, aileye, aşka, dostluğa, güvenmeye çokça yer vermiş.
Yazarın anlatım tarzı o kadar iyi ki sonun da öğrendiğim gerçekle kitabın yüzüne baka kaldım :) nasıl olur diye? Zaten baştan sona kadar bir kuşku var ama o kadar da değil dedim :))

Çeviri ve yazarın anlatım tarzı okunasıydı. Daha ne diyeyim bilemedim :) Tavsiye kısmına tabii kide bu yazar ve kitapları kaçmaz :)  Ephesus yayınları en kısa zamanda yazarın varsa eğer diğer kitaplarını çıkarması :))  Tabii ondan önce ben en kısa zaman da Bakireyi okumalıyımm :D 

Puanım :)

Yazarın bir diğer kitabı Bakire


Kitabın tanıtımı,

Small Plains Bakiresi kimdi ve nasıl öldü?

Acımasız bir cinayetle değişen hayatlar...
Küçük bir kasabadaki sahipsiz bir mezar...

On yedi yıldır saklanan korkunç gerçeği öğrenmeye hazır mısınız?

Kansas'ın kırsal kesimindeki küçük bir kasabanın halkı, genç bir kızın adsız mezarını Small Plains Bakiresi olarak kabul etmiştir on yedi yıl boyunca. Bazı kişilere göre mucizelere ve açıklanamaz iyileşmelere sebep olan bu mezarla ilgili söylentiler de zaman içinde dilden dile yayılmıştır.

Ama karla kaplı arazide bulunan, buz tutmuş çıplak cesede gerçekte ne olmuştur? Ve neden genç Mitch, cesedin bulunmasından bir gün sonra, arkasında çılgına dönmüş sevgilisi Abby'yi ve en iyi arkadaşı Rex'i bırakarak kasabadan apar topar ayrılmıştır?

Bu şekilde kasabadan ayrılan Mitch, yıllar sonra Small Plains'e geri döndüğünde, unutulmuş sırları ve gerilimi tekrar alevlendirecektir. Mitch'e karşı hâlâ bir şeyler hissetmekte olan Abby ise onun gidişinin arkasındaki gerçeği açığa çıkarmakta kararlıdır. Şimdi, üç eski dost kendilerinin ve küçük kasabalarının kaderini değiştiren o gecenin getirdiği sonuçlara katlanmak zorundadır.

"Nancy Pickard edebi gücü yüksek bir yazar. Orta batının küçük bir kasabasındaki üstü kapatılmış sırları incelikle şekillendirmiş."
-The Denver Post-

"Kışkırtıcı...Kasabalıların peşini bırakmayan çözümlenmemiş cinayeti, yazar engin bir sezgisellikle işlemiş." 
-The New York Times Book Review-

"Üstün bir yapıt. Yazarın hikâyeye derinlik sağlamadaki yeteneği eşsiz."
-Orlando Sentinel-

"Güven, inanç ve masumiyet kaybına dair bu roman tek kelimeyle ilgi çekici."
-Tucson Citizen-
(Tanıtım Bülteninden)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D