11 Ocak 2013 Cuma

Benimle Kal / Lisa Kleypas^^
Benimle kal kitabı okundu ve bitti :)

Zaman sonra historical kitapları elime aldım ve okudum :) Beni bilen bilir bazı kitaplar nedeniyle Historical kitaplardan uzak durdum ama baktım güzel kitaplar var ve çok da önerildi hatta hazır hediyede kazanmışken okuyayım dedim :) İyi kide okumuşum, diğer historical kitaplar solladı geçti :) Tabi çeviri, yazarın anlatım tarzı da faydalı oldu :)

Konusuna gelirsek;
Hathaway ailesine umulmadık bir miras kapılarını çalar ve hayatları olabildiğince değiştirir. Amelia annesini ve babasını kaybettikten sonra kardeşlerin ikincisi olsa da bakmak zorundadır çünkü abileri Leo bazı kötü olaylar sonucunda nişanlısını kaybeder ve hiçte iyi bir ruh halinde değildir. Amelia bir gün abisi Leo'yu ararken karşısına toplum içinde hiçte hoş karşılanmayan çingene Cam'den yardım alır ve o dakikadan sonra hayatları dahada ilginç bir hale girer :)))

Konusu gerçekten ilginç ve güzeldi :) İlk defa bir çingeneli kitap okudum :) Amelia'nın sert ama yumuşak, yardım sever ve her şeye rağmen dik duruşunu sevdim :) Cam'e gelirsek pek de benim tipim değil o yüzden al Amelia senin olsun :D ama kimseyi takmaması ve şansını çok sevdim :)) bunu ciddi söylüyorum adam baya ballı elini attığı yerden altın, para, mücevher çıkıyor :P Vee kitapta geçen başka bir aşk :( Tabii bunu ikinci kitap olan Vazgeçemem senden kitabında okuyacağız :) 

Yazarı herkes gibi bende sevdim :) Henüz serinin iki kitabı çıkmış olsa da yenilerini dört gözle bekleyeceğim :) Elimde Vazgeçemem senden kitabı var en kısa zamanda okunacaklar arasında :)
Kitabı kazanmama vesile olan Kitapların tozlu sayfası'na teşekkürler ediyorum :) 

Tavsiye kısmına gelince eminim çoğu kişi bu kitabı okudu ve ben geç kaldım ama benden de geç kalanlar varsa kesinlikle okunmalı ;) 

Verdiğim puan ;)Arka kapak yazısı;

Kapı savrularak açıldı. Amelia gölgelerin değiştiğini, odanın içinde birinin varlığını hissetti. Korkuyla döndüğünde Cam Rohan’ın kapıda durduğunu gördü. Kalbi müthiş bir güçle atmaya başladı. Rohan bir rüyadan fırlamış gizemli bir hayalet gibiydi.

Yavaşça kıza yaklaştı. O yaklaştıkça Amelia etrafındaki her şeyin yerinden söküldüğünü, uzaklaştığını, onu her tehlikeye açık ve savunmasız bıraktığını hissediyordu.

Uzun bir sessizlikten sonra Cam nihayet konuştu. “Romanlar seni çağıran yoldan gitmeni, hiç arkana bakmamanı söyler. Çünkü seni ne gibi maceraların beklediğini bilemezsin.”Hiç beklenmeyen bir miras ailesini sosyetede bir üst seviyeye taşıdığında, Amelia Hathaway, genç kız kardeşlerine ve dik başlı erkek kardeşine göz kulak olmanın, bu mirasın getirdiği karmaşayla ilgilenmekten çok daha kolay olduğunun farkına varır. Bütün bunlarının yanı sıra onu uğraştıran başka bir sorun daha vardır: uzun boylu, esmer ve tehlikeli bir şekilde yakışıklı olan Cam Rohan’a karşı hissettiği çekim.

Çoğu erkeğin ancak hayal etmekle sınırlı kalabileceği kadar varlıklı olan Cam, toplumun kısıtlamalarından sıkılmıştır ve “uygarlaşmamış” Çingene köklerine dönmeyi arzu etmektedir. Güzel Amelia ona yardım teklif ettiğinde, Cam öncelikle sadece arkadaş olmak niyetindedir fakat bu niyetlerin ikisini de kör eden tutku tarafından yıkılması uzun sürmez. Fakat gelenekleri katiyetle reddeden bir adam tüm zamanlatın en gelenekselleşmiş düzenine, evliliğe de hayır diyebilecek midir?

New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesinin gözde yazarlarından Lisa Kleypas, geleneklere kafa tutan iki âşığın büyüleyici ve baştan çıkarıcı hikâyesiyle ayaklarınızı yerden kesecek.

Serini çıkmış diğer kitabı;


New York Times gazetesinin çok satan kitaplar listesinin gözde yazarından göz kamaştıran bir roman daha...

İnkâr edilen bir arzu...
Yasaklanmış, özlem dolu bir aşk...

Yakışıklı bir Çingene olan Kev Merripen uzun süredir güzel ve terbiyeli Winnifred Hathawayyi arzulamaktadır. Fakat gizemli bir kökene sahip olduğundan belirsiz geçmişinin etrafına ışık saçan hassas Wine zarar vermesinden korkar. Bu yüzden onun cazibesine karşı koymaya çalışır ve çok geçmeden genç kız ondan çok ama çok uzağa gitmek zorunda kalır.

Merripen, Win İngiltereye geri döndüğünde her ne olursa olsun aşkı inkâr eden biriymiş gibi görünmeye devam eder. Bu sırada genç kızın karşısına çekici, karşı konulmaz bir talip çıkar. Kev ya şimdi harekete geçecektir ya da asla. Fakat önce kaderine dair tehlikeli bir sırla yüzleşmesi gerekmektedir, aksi takdirde âşık olduğu kadını sonsuza dek kaybedecektir.

"Nefesinizi kesecek." 
Romantic Times

4 yorum:

 1. Merhaba!

  Blogunu takip etsem de bu ilk yorumum oluyor. Seni Liebster Blog Awards'a aday gösterdim.

  Ayrıntılar için:

  http://kitaptutkum.blogspot.com/2013/01/liebster-blog-award-ve-adaylklarm.html

  YanıtlaSil
 2. Merhaba :)

  İlk yorumun için teşekkürler ve Liebster Blog Awards da beni aday gösterdiğin için de çok teşekkürler :) En kısa zamanda yapacağım :) Finaller varda :)) detaylara baktım eğlenceli gözüküyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :))

   O zaman sınavda başarılar!! Bana da eğlenceli gelmişti :))

   Sil

Elinizi korkak alıştırmayın :D