9 Ağustos 2016 Salı

Bir Yudum Sevgi//Aslıhan Akagöz Kitap Yorumu^^

Herkese merhaba^^
Yine ve yeniden kitap yorumları ile sizlerleyim :) Bu sefer ki kitabım yazarım dediğim Aslıhan Akagöz'ün son kitabı Bir Yudum Sevgi^^ Yazarımın bu zamana kadar çıktığı bütün kitapları okudum, bu son kitabı Bir Yudum Sevgi'yi ise biraz bekletmiş olabilir. Neyse geç olsun güç olmasın demişler ;)

Hayatımızda yaptığımız bazı tercihler bizi hiç beklemediğimiz bir yola sürükleyebilir... Sevgi'nin de yolu, yapmak zorunda olduğu bir tercih sonucu hiç bilmediği bir yere, hiç tanımadığı insanların yanına düşmüştü. Her genç kız gibi günün birinde âşık olduğu bir adamla evlenmeyi dilerken, kendisini ansızın Afyonlu genç bir iş adamı olan Fırat Yaman'ın eşi olarak buldu Sevgi. 
Fırat'ın ise tek bir isteği vardı bu hayattan: Yıllar süren yalnızlıktan sonra kendisine tekrar bir can yoldaşı bulabilmek... Genç adam aynı zamanda çok küçük bir yaşta annesiz büyümek zorunda kalan, yüreği yaralı oğluna gerçek bir yuva verme arzusuyla doluydu. Ortak bir tanıdıklarının araya girmesiyle ise Sevgi'yi tanımıştı.
Yaptıkları bu evlilikten her ikisinin de fazla bir beklentisi yoktu. Sevgi, hem kendisinin hem de hasta annesinin geleceğini güvence altına almak isterken, Fırat'ın da başlıca amacı oğlunun anne sevgisini biraz da olsa tadabilmesiydi.
Peki ya 'Aşk' bu evliliğin neresindeydi?
'Bir Yudum Sevgi,' bir ömrü beraber geçirmeleri için yeterli olacak mıydı


Çok güzel bir konuya sahip kitabımız. Biraz klişe olabilir ama yazardan yazara fark çok oluyor. İlk olarak başrol deki Sevgi karakterimiz hakkında yorumda bulunmak istiyorum. Annesinin rahatsızlığı nedeniyle hastane masraflarını karşılayamayan Sevgi yakın bir dostları sayesin de Fırat ile evlenip masrafları karşılamak ister. Dostları tarafından doğru olmayan bir yol dense de annesi için bir kere görüştüğü Fırat Yaman ile İstanbul'dan uzak, Afyon'da evlenir. Hayatının zor olacağını düşünen Sevgi Fırat ve Berke'yi tanıdıktan sonra hiçte öyle bir şey olmadığına karar verir.
Sevgi karakterini sevdim, çok tatlı bir karakterdi ama o tripleri ve saçma kıskançlıkları beni deli etti.
Yazarımın bir çok kitabını ve kadın karakterlerini okudum ama bu hepsini geçti :D Serinin devam kitaplarını okudum, hatta birini bir kaç kez okudum, orada da geçiyor Sevgi ve hiç böyle değildi :D Demek yaş büyüdükçe insan ay pardon karakter düzeliyor :D


Fırat, eşi elim bir kazada kölünce, oğlu da tekerlekli sandalyeye mahkum olunca zor yıllar geçirir. En sonunda yalnızlık ve oğluna yetememek Fırat'a zor gelince yakın bir tanıdık aracılığı ile kendine uygun bir eş arar ve Sevgi'yi bulur. O dakikadan sonra Fırat'ın hayatı çok değişir.
Fırat karakterini Sevgi'den daha çok sevdim^^ Çok ağır başlı ve bir o kadar tatlı bir karakterdi. Erkek karakterde kıskanç olur ama Fırat'a çok az görüldü, öğle ki kendi kıskançlıklarını Sevgi'ye vermiş gibi :D


Sonrasında Berke geliyor tabii ki^^ Berke'yi Bir Damla Aşk'dan tanırım. Şahsen yazarımın erkek karakterlerinin arasından favorim ve en sevdiğim Berke'dir. Bu kitapta onun yaşadığı zorlukları, ilk aşkları ve ailesine olan bağlılığını okumak çok tatlıydı. Gerçi Bir Damla Aşk'da bazen dövülesiydi ama o da onun nazarlığı olsun :D Burada kızdığım bir tarafı olmadı, anlıyor insan halini ve daha küçük bir çocuk. Diğer karakterlerden Merve'yi sevdim. Her kitapta aklı başından olan bir dost vardır, bu kitap da ise Merve bu rolü üstlenmiş. Onun da hikayesini okumak isterdim ama yazarımız fazla detaya inmeden Sevgi ve Fırat'a odaklanmış. :)


Kitabımız Aşkın Yolu Bir serimizin ilk kitabı. Sonradan Bir Damla Aşk, (Bu arada Berke'nin kardeşi Dicle'nin kitabı yer alacak. Onun hikayesi Bir Damla Aşk'da mevcut ama yazarımız Bir Damla Aşk'dan ayırmayı düşünüyor.) Bir Aşkta İki Cambaz, Bir Ömürde Aşk son olarak Aşk'ın Umut'lu Ezgi'si kitapları bulunuyor. 
Serinin ilk ikisi (Bir Yudum Sevgi ve Bir Damla Aşk) dışında diğerlerini Wattpad'den okuyabilirsiniz. Link için Tık Tık!!
Not: link yazarımızın Wattpad hesap linki, oradan çalışmalarını bulabilirsiniz ;)


Bu kitabımızı okumak için çok beklettim. Başta serinin ilk kitabı olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrenince de kitap halinden okumak için direttim ve sonuç, ilk basılı haliyle okudum. Peki değdi mi? İşte onda kararsızım. Konu gerçekten çok güzel, karakterleri de sevdim ama bu kitapta beni kendine çekmeyen şeyler oldu. En iyi örnek ise Sevgi'nin kıskançlıkları. Onlar beni bazı yerler de sıktı desem yalan olmaz. Berke konusuna fazla değinmemiş yazarım, keşke biraz daha değinseydi. Mesela aralarının düzelmesi için çok, çok büyük bir olay bekledim ama olmadı :D Tabii bir olay vardı ama o zaten olacaktı :D Okuyanların anladığını düşünüyorum ;) Fırat'a sözüm yok, çok tatlı bir karakterdi. Diğer kitaplarda da kendini belli ediyor zaten :D
Bunlar içimden gelen şeylerdi. Yazarımın diğer kitaplarına yaptığım yorumlarım da sırf yazarım diye samimi bulamayabilirsiniz ama bu yorumu okuduktan sonra bir daha düşünün derim :)


Yazarımın başta dediğim gibi bir çok kitabını, e-kitabını okudum. Hepsini de çok beğendim. Yazarımın ilk e-kitapları ve sonradan çıkanlar arasında harika bir değişiklik ve gelişme var. Zaten kalemini ve konu seçimini seviyorum ama geliştiği gördükçe daha bir mutlu oluyorum. Bir önce ki satırda yazdıklarımdan sonra okumamazlık yapmayın çünkü bundan sonra çıkacak kitaplara bayılacaksınız. Hele Bir Damla Aşk^^ Harikaaa, harikaaa^^ 


Yazarın diğer kitaplarına yaptığım yorumlar^^

Bir Damla Aşk(e-kitap) yorumu için TIK TIK!!
Aşk: Kör Kuyu(e-kitap) yorumu için TIK TIK!!
Çirkin Güzel-1 yorumu için TIK TIK!!
Ne Olacak Halim(e-kitap) yorumu için TIK TIK!!
 Çirkin Güzel-Aşka Uyanış yorumu için TIK TIK!!
Bir Aşkta İki Cambaz (e-kitap) yorumu için TIK TIK!!
Senden Bebek İstiyorum yorumu için TIK TIK!!
Hasret Rüzgarları yorumu için Tık Tık!!Kitaba puanım 3/5Alıntılar^^


Tekrar konuşmaya başladığında, sesi Sevgi'nin içini titretmeye yetmişti. "Sen hayatıma girdiğinden bu yana hayatım güzelleşti sanki. Her şey senin sayende."


*****

Hayat Fırat ve bebeği varken anlamlıydı onun için. Ailesi varsa mutluydu o...

Bir yorumun daha sonuna geldik, başka yorumlarda görüşmek üzere^^Buralarda da varım^^Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D