15 Haziran 2016 Çarşamba

Kaderin Rengi//E.V. Mitchell Kitap Yorumu^^

Selam^^
Bu sıralar yorumlardan yüzü güldü blogumun^^ Arda arda yorumlar geliyor. Sıradaki yorumum ise severek okuduğum Cennetin Rengi kitabının ikinci kitabı Kaderin Rengi. Yazarın kalemini sevmiştim. Birde seri olunca okumadan durur muyum. Yazarın kalemi yine iyiydi ama  ilk kitabı daha çok sevdim diyebilirim. Nedeni birazdan sizlerle^^

Önceden çizilmiş bir yol muydu kader? Yoksa kalbimizin seçimleriyle yaptığımız bir yolculuk mu?
Kate Worthington'ın hayatı, genç yaşta hamile kalmasıyla tamamen değişir. Önünde iki seçenek vardır. Ya hayallerinden, önünde uzanan parlak gelecekten ya da bebeğinden ve gerçek aşkı, ruh eşi olduğuna inandığı adamdan vazgeçmek. Kate, her şeye rağmen aşkına ve bebeğine sahip çıkmayı seçse de kaderin onun için bambaşka planları vardır. Hayat çarkı ondan ve kalbinden bağımsız bir şekilde dönerek, Kate'i asla ummadığı bir yola saptıracaktır.
Ve yıllar sonra yolu, o güne dek varlığından bile haberdar olmadığı Ryan'la kesiştiğinde, çok önemli bir gerçeği hatırlayacaktır. Ne kadar çok yara alırsak alalım, her karanlık günün ardından daha parlak doğan güneş gibi kalbimiz de iyileşmeye ve zaman, sabrımızın hediyesini bize sunmaya her zaman hazırdır.
Seçimlerimizi, gerçek aşkın varlığını ve tesadüflerin büyülü gücünü konu alan Kaderin Rengi, E.V. Mitchell'ın usta kalemiyle adeta yüreklere dokunuyor.


Konumuz böyle, tam aile dram severlere göre. Kitabımız tam anlamıyla dramdı. O geçmişte olanlar, sonradan olanlar falan beni çok etkiledi. Kate lise zamanın da ilk aşkından hamile kalır ve yol ayrımına girer. Yaa bebeği aldırıp tahsil hayatına devam edecek ya da doğunca bir aileye verecek. Bebeğin babası ile çok düşünen Kate sonunda kararını verir ve o kararla hayatına devam eder. Ama kader daha başta Kate ve bebeğinin babasına iyi davranmaz. Yıllar sonra çok değişik olaylar ile Ryan ile karşılaşan Kate aslında hayatın ona ne kadar kötü davrandığını anlar, ya da iyi davrandığının mı?
Konumuz üstünkörü böyle. Kate karakterini bazı yerlerde sevdim bazıların da ise kızdım. Aslında Kate'e değilde yazara mı sinirlenseydim bilemedim. Okuyanlar benim ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ablası diyeyim siz anlayın ;)Ryan karakterini de sevdim. Onun hakkında fazla bir şey yazmayacağım, spoi olur diye. Sadece ilk girişi neden öyle yaptı yazar anlamış değilim. O kısmı sevmediğimi söyleyebilirim. Tabii sonradan neden öyle bir şey yazdığını anlıyoruz ama olmamış :P Kitabımızda bir kaç karakter daha oluyor. Bir tane büyükannemiz var mesela, onu çok sevdim. Melinda var birde. Sona doğru asi tavırları beni çileden çıkarmış olsa da kendisini de sevdim. Diğer karakterler için yine bir şey diyemem, spoi, spoi... Sadece başta sinir olacağınız bir karakter olacak ama sonradan çok üzüleceksiniz.


Yazarın kalemini sevmiştim ilk kitapta. Yine sevdim ama bu kitap ilk kitap gibi değildi. Ne yazık ki sevmediğim çok yönü oldu. Geçmiş ve gelecek kavramı olarak yazmış yazar, bu yönüyle sevdim ama günlük tarzında yazdığı için biraz garipsedim. Hadi onu es geçelim, zaman sonra insan alışıyor, lakin sonradan Kate'in o tür plan yapması ne bileyim gerçekçi gelmedi bana. Daha fazla açıklamak isterdim ama yukarıda sürekli yazdığım gibi spoi, spoi... Yine de sevdiğim yerler oldu, olmadı değil yine de ilk kitapta aldığım tadı bunda alamadım.İlk kitabımızı okuyanlar bu kitabı da merak eder diye düşünüyorum. Zaten kitabımız 10 kitaplık seri, bu olmadı diğeri olur. O yüzden devam edeceğim ben. Sizde yazarın kalemi iyi, ben beğendim ve seriyi de okumak istiyorum diyorsanız tavsiye ederim. Zaten seri kitabı olduğu için başka bir şey diyemem ;)Biraz önce dediğim gibi kitabımız 10 kitaplık seriden oluşuyor, işte onlar^^Serimiz böyle. Konularına henüz bakmadım ama kapaklarından nasıl bir şey olacağı belli. Doğrusu Arkadya Yayınları çok güzel kapaklar çıkarıyor ama bu yazarın serisini orijinal çıkarsa ne güzel olur diyorum :D Kapaklar harika çünkü^^Kitabımızın Orijinal kapağı^^ Serini diğer kapaklarına göre bu sönük kalmış, bizim ki daha iyi :D


Kaderin Rengi kitabının yorumu için Tık Tık^^Kitaba Puanım 5/3Alıntılar^^


İçimde bir yerler de yaşam belirtisi kalmış mıydı? Peki, hiç umut? Bazen kendimi deli gibi hissediyordum. 


*****

Evrene bağırmak, dünyaya dönmeyi durdurmasını söylemek istiyordum. Nehirlerin akmayı kesmesini...Her şeyin durup olduğu gibi kalmasını istiyordum.

Bir yorumun daha sonuna geldik^^ Başka yazılarda görüşmek üzere^^
Sevgiler, bol kitaplı günler :*


Buralarda da varım^^
Facebook
Twitter
Instagram
Tumblr
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D