2 Mart 2013 Cumartesi

OKK 1.Blog tur 'Ölüm patikası-Tim Weaver' YORUM^^

Turumuzun İkinci günü ve yorum zamanı :))) İlk turumuzun kitabı gerçekten turumuza değer bir kitaptı, ben şahsen çok beğendim tabii turdaki canlarımda :)
Yazarı azda olsa tanıdık The Reading lady sayesinde KALP cidden çok sempatik ve çok iyi ;)
Kitap  tanıtımı yapmama gerek yok ben yorumda bahsedeceğim zaten :)Vee yoruma gelelim :)

Uzun zamandan sonra böyle bir polisiye kitabı okuduğum için şanslıyım :) Genelde bazı polisiye kitapları gerek konu gerek yazarın anlatımı olsun kendisini okutmuyor ama bu kitap o kategoride değildi ;)
Polisiye sevmeyen biri alıp okuduğun da bence sever polisiyeyi ;) 
Kitabı okuduğum da polisye kitap okuyanlar bilir cinayetler, kanlar, sıra dışı olaylar havada uçuşur bu kitapta da vardı hele son kısımlarda vuhhuuhu nasıl bir kurguydu öyle dedim.

Konusuna değindikten sonra Kitap hakkında biraz daha yorum yapacağım :)
6 ay önce kaçırılan Megan'ın ailesi kayıpları bulan David Raker'a gider ve yardım etmesini isterler. David'da hiç şüphesiz yardım etmek ister ve işe başlar. 
Megan'ı bıraktığı fazla bir ipucu yoktur ama saklanmış çok sır vardır. David bu sırları ve olayı çözmeye baş koymuştur ve her şeyi göze almıştır.
Tek başaına işini yapmayı seven David yaralı birinden yardım almak ister ama bu kararı aldığı ilk dakika da pişman olur.
David bayaa zeki olduğundan olaylarda çabuk çözülmeye meyilli oldu haliyle.
İpucları ortaya çıktıkça olaylar birbirine girdi ve bazen çıkmaza girdi. Sonunda olay çözülmeye başladı ve çıkan sonuçlar hiçte hoş olmadı. Sonunda çıkan katil diğer polisiye kitapları gibi beni şok etti, hadi canım dedim :)
Megan bulundu mu onu da okuyun öğrenin bence ;)

Konu gerçekten değişik ve güzeldi. Olayların olduğu ve çözüldüğü yer Ölüm patikası adındaki orman yerini okuyunca sanki öyle bir orman var bende oradayım gibi hissettim ve ürperdim açıkçası :)
Yazar o derece iyi anlatmış.
Kitabı elinize aldığınıda ayy çok sayfası var okunmaz falan demeyin okumaya başlandığı zaman su gibi akıp gidiyor zaten diyalogda baya var :) Her kitap gibi katil tam bir psikopat çıktı.:) Cinayetleri neden işlediğini okuyup öğrenseniz benim gibi ağzınız açık kalır.

Polisiye seveler kesinlikle okumalı ;)
Tess'in polisiye kitaplarından sonra bu yazar ikinci sırayı aldı benim için ;) 
Kitaba yaptığım yorum abartı değil gerçekti çabuk bitirmemde buna kanıt ;)) Şaka bir yana bende bu kadar hızlı bitirdiğime şaşırdım :))
Kitap için Ephesus yayınlarına ve belki olur da yazımı İngilizceye çevirip okursa yazarımıza da çok teşekkür ediyorum :)))


Turumuzun ikinci günü ve yarın son yine tur takvimine bakalım ;)

01 Mart 2013
Alıntı: Yorum Durağım

02 Mart 2013
Yorum: Fighting!!
Yazar hakkında bilgi : The Reading Lady

03 Mart 2013
Yorum: Kitap Tutkusu
Çekiliş Kitap Tutkusu
Yazarla Röportaj: The Reading Lady2 yorum:

 1. Eline sağlık canım :)

  Bu arada ormanın anlatıldığı yerlerde ben de tırstım, bayağı gerçekçi anlatılmıştı oralar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım :) Eveet yaa zaten orman diye gideceğim yer yok ama yine de insan tırsıyor :D

   Sil

Elinizi korkak alıştırmayın :D