18 Haziran 2015 Perşembe

OKK 45.Blog Tur Senin Yerinde Olsaydım//Lisa Renee Jones Kitap Yorumu^^


Herkese tekrardan merhaba^^
Turumuzun son gününden ve son paylaşımına gelmiş bulunmaktayız ;) Yoruma nasıl başlayacağımı bilmiyorum :D İlk olarak ilk defa böyle türde bir kitap okudum o yüzden diğer kitaplar ile kıyaslamayacağım. İlk defa okuduğum halde beğendim. Yazarın kalemi akıcı, okunulası.

Sara McMillan lise öğretmenidir ve hayatı tek düze devam etmektedir. En yakın arkadaşı vasıtasıyla gizli bir günlüğü okuyan Sara günlüğün sahibini bulmak ister. Çıktığı yolda bambaşka şeylerle karşılaşan Sara bir anda günlüğün sahibinin hayatını yaşamaya başlar. Bu başladığı serüven ise karşısına gizemli kişileri çıkarır.Sara bilinmezlik yolunda ya devam edecektir yada bu karanlık dünyaya girmekten vazgeçecektir.Fazla merak iyi değildir der yorumuma devam ederim :P Şaka bir yana merak Sara'yı bambaşka kişilerle, olaylarla tanıştırır. Bir yandan iyi ki bu günlüğü okudum derken bir taraftan keşke okumasam  dediği zamanlar olmadı değil. Ama yine de Rebecca'ya neler olduğunu merak etmesi onu ve hayatını gizemli bir dünyaya sokar.

Kitabımız da bir çok karakter var ama en çok üzerinde durduğu üç kişi vardı Sara, Chris ve Mark. Okudukça nasıl karakterler olduklarını, geçmişlerinden neler yaşadıklarını ve şimdi neler yaptıklarını öğreniyoruz. Karakterlerden iki taraf seçme hakkı oluyor okuyucuya. Benim sonlara doğru Sara gibi kafam karışsa da kimi seçtiğim belli :P Bende kalsın, aklınızı karıştırmak istemem :P
Geçmişte yaşanan olayların bazılarını öğreniyoruz ama, ama çok önemli bir sırrı öğrenemeden kitap hop bitti :O Bekle dur ikinci kitabı^^


Sara karakteri sevdim, arada kafası karışık olsa da bazı şeyleri -benim açımdan- inat olarak yapsa da sevdim. Onun sevdiğini kişiyi de sevdim :P -Adını söylemeyeceğim nihahhaha- onun sırlarını Sara gibi bende çok merak ettim. Sara şanslı gacı diyebiliriz, bi sürprizlerle karşılaştı anlatamam :P

Başta dediğim gibi bu tarz bana göre değil ve ilk defa okudum. Aldığım bilgilere göre bu kitap o türlere göre daha iyiymiş :P Benim için yani :D Şaka bir yana genel anlamda güzeldi, neler olacağını sürekli merak ediyorsunuz ve sonuna kadar kafanızda bir soru işareti. Bazılarını öğrendik tabii ama bazıları cıks. Kitabımızın sonunda serinin diğer kitaplarından bahsedilmiş konu olarak, arada gözüm gidiyordu okuyup okumamakta kararsız kaldım spoiler falan yerim diye ama rahatlıkla okuyabilirsiniz no sıkıtı :P


Kitabımız başta dediğim gibi akıcı, sıkmıyor insanı. Çeviri de bir o kadar güzeldi, tek bir hata görmedim, okumadım. Bir akşamda okuyup bitecek bir kitap olduğundan bu tarz severlere öneririm. Diğer kitapları sevdiyseniz bunu da seveceğinizi düşünüyorum ;)


Seri bilgisine fazla değinmeyeceğim, sadece bir çok kitabı ve yan kitabı olduğunu bilin. Bunun yanı sıra seri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız linke Tık Tık!! 


Kitaba Puanım 5/5Alıntılar^^

Bu adama karşı aşırı duyarlıydım, Ava'nın söylediklerine odaklanamıyordum O an sadece ...(İsmi yazmam :P) vardı.

*****

Kırmızı deri çantamı omzuma asmak üzereyken ... uzandı. "Ben taşırım." Dudaklarım memnuniyetle kıvrıldı. "Bence benim taşımama müsaade etmelisin. Şirin kız çantasının senin deri-giyimli-havalı-ressam imajını mahvetmesinden korkuyorum. Ayrıca hava aydınlık. Böyle iyi, teşekkürler."

Bariz bir gönülsüzlükle elini çekti. "Eğer fikrini değiştirirsen, farkında bile olmadığım deri-giyimli-havalı-ressam imajımı seve seve riske atarım."

*****

Gül ağaçları altında pisliğin teki olabilirim
Ama sen benimle, orada olduğun için şanslı bir pisliğim.
.....


Not: Alıntılarda olan noktalar (....) spoiler yemeyin diye konuldu :P


Bir turun daha sonuna geldik, başka turlarda görüşmek üzere^^

2 yorum:

Elinizi korkak alıştırmayın :D