4 Mayıs 2013 Cumartesi

YAKINDA!! Okuyan kızlar Kulübü 3.Blog Tur Yağmur Sonrası/ Sarah Jıo^^


Okuyan Kızlar Kulübü blog turlarına hız kesmeden devam ediyor!! :))

Sıradaki Kitabımız Severek okuduğumuz Mart Menekşeleri'nin yazarı Sarah Jıo ve Arkadya Yayınlarını tazecik yeni kitabı YAĞMUR SONRASI^^

İlk olarak kitabımız tanıyalım :)


“II. Dünya Savaşı’nda Pasifik’in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi.”
Kristin Hannah


II. Dünya Savaşı’nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet…

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır… Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası’ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar. 

1942 yazında, II. Dünya Savaşı’nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası’nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green’e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir? 

Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz? 
Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio’dan muhteşem bir başyapıt… Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız. YAKINDA İncelememizle karşınızdayız ;))
1 yorum:

  1. sarah jionun tüm kitapları harika ama bu çok aşk içerdiği için almak istememiştim ama belki alırım. bugün yeni çıkan yeşil deniz kabuğunu aldım. okuyacağım inş. en sevdiğim kitabı yağmur sonrası benim için muhteşemdi.

    YanıtlaSil

Elinizi korkak alıştırmayın :D