9 Kasım 2012 Cuma

Günahın Rengi ♥ (Kübra)


Ahmet Günbay Yıldız - Günahın Rengi bitti...

Ahmet Günbay Yıldız'ın okuduğum bu ilk romanı ve beni gerçekten etkiledi. Yazarın akıcı dili kesinlikle kitabı severek okutturuyor ve hayran bırakıyor. Türk yazarların her zaman diline hayran ka


lmıştım ve bu kitaptan sonra daha da hayran oldum. Ben çok yabancı yazar okurum ama hiç bir yazarın dili beni Türk yazarların dili kadar etkilememiştir. Ki bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum.

Kitabın konusuna gelirsek;

Küçük bir kasabada yaşayan, küçük bir ailenin başından geçen olayları anlatıyor bize yazar. Esas konu Hasret'ten başlıyor. Hasret liseyi bitirdikten sonra kendine kapanık, arkadaşı pek olmayan bir tiptir. Bir gün babası hastalanır ve eczaneye gider orada tanıştığı genç Hasret'e aşık olur ve ailesinden istedikten sonra nişanlanırlar bu durum Hasret'i de memnun eder, fakat çok zaman sonra çok sevdiği nişanlısıyla artık evlenemez. Tabii neden evlenemediğini kitap bize açıklıyor. Kitapta tek Hasret yoktu Nüfusçu, Maviş, Reis, Adem, Abbas Hoca, Armağan da vardı. Hepsinin hayata karşı mücadeleyi farklı ve bu farklı kişileri bir araya toplayan şey ise Hasret'in başına gelen üzücü olaydır.

Fakat ben kitapta sadece Hasret ile ilgili anlatım olacak diye düşünmüştüm ama yukarıda saydığım kişilerin de hayat öyküleri var ve gerçekten acıklı. :( Yazara burdan teşekkürlerimi gönderiyorum. Bu kitapta sevgiyi, aile bağını, ihaneti farklı bakış açılarıyla gösteriyor biz okurlara. Ben yazarla çok geç tanıştığım için pişmanım, yazarla tanışmayan kitap kurtları bence hemen tanışıp hayran kalmalısınız. :)

Kitap gerçekten çook güzeldi, herkese tabii ki de öneriyorum bu kitabı ve yazarın diğer kitaplarını da.

Vee yazarın diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. :) 
Yorumumu okuyanlara çok teşekkür ederim...

Sevgiyle Kalın... 

3 yorum:

 1. mim alarmı =) http://www.kontesce.blogspot.com/2012/11/mimlendim-3.html

  YanıtlaSil
 2. kendise benim en sevdiğim yazarlardandır hemen hemen her kitapını okumaya çalışıyorum şiddetle tavsiyem çiçekler susayınca ve yanık buğdayları mutlaka okumalısın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı ben okumadım ikizim Kübra okudu ama kendisi de bana tavsiye etti yazarı merak ediyorum :)

   Sil

Elinizi korkak alıştırmayın :D