13 Nisan 2013 Cumartesi

Okuyan Kızlar Kulübü 2.blog turu^^ Kaçığın Kızı/ Megan Shepherd^^ YORUMİlk olarak yorumuma başlamadan önce söylüyorum ki böyle bir kitap şu ömrü hayatım da okumadım^^
Vee şimdi yorumuma geçeyim :)

Kitabın ilk çıkması ve kapağın belli olmasından doğan merak bu zamana kadar getirdi beni :) Her türlü fantastik, değişik kitap okuyan ben böyle bir kitapla ilk defa karşı karşıya kaldın. Yazarın anlatım ve konu seçimine hayran kalmamak elde değil. Derslerimin ve ödevlerimin çok olduğu bu dönemde nasıl bitirebilirim diye dertlenirken yazarın akıcı dili beni bu dertten kurtardı çünkü heyecan ve meraktan doğan bir güdüyle hızla okuyup bitirdim.


Sırf okumak için böyle heyecanlandım ;)

Konusuna gelirsek;

Arka kapak yazısı dışında çok az değineceğim konuya, spoiler olmasın çünkü ;)
Juliet babasının skandalı yüzünden varlıklı bir yaşamdan sonra kötü ve hanım efendilikten çıkmış bir vaziyette hayatını geçirmektedir. Annesi ölmüş babasının da öldüğünü zanneden Juliet geçimini sağlamak için King Üniversitesi Tıp Araştırmaları bölümünde temizlikçi olarak çalışır. Babası ve üniversiteden aldığı bilgilerle biraz tıp bilgisi vardır. Bu sayede bir arkadaş ortamında başına gelecek ve geleceğini etkileyecek olaylardan habersizdir.
Karşısına geçmiş zamanda kalan uşaklarının oğlu Montgomery'yle karşılaşır ve babasının skandalında suçsuz olduğunu ortaya çıkarmak ister ve bu sayede Montgomery'le gizemli adaya giderler ve mucize eseri kurtulan Edward la karşılaşırlar.
Juliet umduğunu bulup babasının suçsuz olduğunu ortaya çıkarabilecek mi yoksa her şey daha mı kötü olacak? Bunları kitabı okuyup öğrenmelisiniz ;)

Bunları okuyup iyice meraklandığınız için böyle hale gelebilirsiniz :)
Ama bence bu kadar merak etmenize değecek, inanın bana ;)

Dex yayınları yine ve yeniden kendilerine uyan bir kitap çıkarmışlar :) Değişik ve ilgi çekici kitaplar her zaman ilgi odağım, odağımız :)
Sadece bazı yazım hatalar vardı ama o kadar sorun değildi böyle konusu olan kitaptan sonra görmezlikte gelinebilir :)
Karakterlere değinecek olursak,
Juliet'in sürekli bir ikilem de kalması ve ne yapacağına karar verememesi beni sinir etmedi değil :)
Montgomery ve Edward'a söz yok :D Tabii yine de Montgomery bir tane KALP
Babaya değinmiyorum bile :D
Sonu beni şokta bırakarak bitti iyi mi :( Kitabın daha 3 ay önce çıkmasına bakarsak daha çok bekleyeceğimiz gösteriyor :( Ama bakalım seri mi? İnşallah seridir :)
Seriyse,
şimdi bekle bekle dur :/


Bu arada filmini de izlemek lazım ;)
Tavsiye kısmına gelirsek fantastik ve değişik konuları seven arkadaşlarla şiddetle tavsiye ederim :) 
konusu ve anlatımı sizi hemen kitaba bağlıyor :)
Alıp okuyanlara da keyifli okumalar :)

Son gün tur takvimimiz :)

13 Nisan 2013
Yorum:
Karakter analizleri: Kütüphanemden Kitap Manzaraları
Cast: Fighting!!!


Dex yayınlarına katkılarından dolayı teşekkür ederiz...6 yorum:

 1. The Madman's Daughter, #1 olarak geçiyor. İnşallah o kadar beklemez yazar ama ikinci kitap tarihi de Ocak 2014 görünüyor. Yorumla merak ettim ama bu kadar uzak tarihi de beklemek zor geliyor (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy cidden bayaa var çıkmasına :/ kim bekleyecek o kadar bir de öyle bir sonla bitti ki merak etmemek elde değil :(

   Sil
 2. Oyle bir yazmissiniz ki su kitabin ilkini okumadigim icin kendimden utandim vallahi , merak ettim , ama simdi okumasam iyi olur yoksa sizin gibi sabirsizca beklemek biraz sancili bir durum . Bu kitabin cikmasina yakin birinciyi okumaya baslar bitincede bunu alir okurum artik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de siz ikinci kitabı aldığınızda her ikisini de okuyun :) Çünkü acayip bir sonla bittiğinden halen daha meraklardayım ve kim bilir ne zaman çıkacak kitap. Bildiğim kadarıyla yurt dışında yeni çıkacak :/

   Sil
 3. Yaa sin sayfayi yirtmis cocuk ne oluyo sonda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Söylersem eğer büyük spoi olur. Bir de kitap elimde yok maalesef. :(

   Sil

Elinizi korkak alıştırlmayın.^^ :D