29 Aralık 2014 Pazartesi

Evernight Akademisi(Yıldız Avcısı)//Claudia Gray Kitap Yorumu^^

Herkese merhaba^^
Bir kaç ay öne okuduğum Evernight Akademisi serisinin ikinci kitabı çıktı. Pegasus Yayınları hızlı vesselam. İlk kitabın sonu çok değişik ve şok ile bitmişti. Bu kitapta neler olacağını okuyanlarda dahil bende çok merak ediyordum ve bazı gerçekler bir bir ortaya çıktı ama bunun sonunda da sırf üçüncü kitabı da merak edelim diye öylece bırakmış yazar. :D Konumuza az değinip yorumuma devam ederim ;)


Bianca vampir olma yolunda ağır ve aç bir şekilde ilerler. Ailesinin soyunu ilerleten tek kişidir ve işi zordur ve hayatı Evernight Akademisin de Lucas'sız kötü geçer. Her ne kadar bazı yasaklar yıkılmak için yaratılmış olsa da Bianca yine de rahat değildir. Günler hasretle ve bekleyişle geçtiği zamanlar da Bianca çok değişik olaylarla karşı karşıya kalıp gizemli şeylerin peşine düşer. O gizemli şeyler ise herkesin hayatını değiştirir ama en çok Bianca'ın. 
Konumuz böyle. Daha fazla devam etmek isterdim ama ahh spoiler der susarım. ;)

İlk kitaba göre heyecanlı ve güzeldi ama bunda da beni sinir eden yerleri oldu. Kitapta çıkan gerçeklere baya şaşırdım ve bunlar nereden çıktı dedim. Normalde Vampirlerin kol gezdiği yerler de başka türler çıkınca çok değişik oluyor. Hele bunlar ürkütücü şeylerse.
Bianca burada beni sinir eden tek karakter oldu. İlk kitapta sevmiştim kendisini ama burada salak salak haller falan, bir daha ki kitapta olmayacağını umuyorum :P


Lucas'a gelirsek canım yaa görev aşkıyla yana yana bir göremedik kendisini :P Yazarımız çok az yer vermiş bu kitapta Lucas'a ama olduğu zamanlarda ise fenaydı :D 
Hazır Lucas dedik Balthazar'ımız da var bizim, ona da bir bakalım :D Balthazar bu kitapta Lucas'ın aksine her yerdeydi. İyiydi Balthazar'ıda severim ama aması var işte. Bir kitapta iki yakışıklı erkek fazla sonra kız kafayı yiyor. 

Kıvanç benim için yakışıklı değil ama yanındaki <3 <3 <3 
Sonra ikilem de kalıp deliren kızlar -_- Şekil A'da görüldüğü gibi :P
Burada ne demek istediğimi okuduğunuz da anlayacaksınız.

Eski yeni karakter var kitapta. Yeni gelen karakterleri başta iyi ama sonra insanı şoke ediyorlar. Aslında okurken bir şeyler bekliyordum ve yine yanılmadım. Aslında anlaşılır yazmış yazar ama neler olacağını kestiremiyor insan. 
Kitabımız yine akıcı ve güzel ama yukarıda dediğim gibi Bianca beni sinir etti. O derece ki bırakayım dedim ama devam ettim. İlerleyen kitaplar da inşallah olmaz diyorum çünkü Balthazar'a kadar okumaz onu beklerim :P Bianca lütfen beni hayal kırıklığına uğratma emi.

Serimiz baya var. Diğer yorumumda değinmiştim. Kapaklar olarak diğer serilere göre dikkat çekici ve bu yönünü seviyorum. Diğer kitabımız siyah, gri karışımı, kitabı simgeleyen hallere bürünüyorlar. Gelecek kitapta Bianca ve Lucas neler yapacak merak konusu. Pegasus yine ve yeniden en kısa zaman da bizlerle buluşturur diye düşünüyorum ;)  
Serimiz böyle^^
Balthazar'ı dört gözle bekliyorum ^_^ Daha iki kitap var ama :/


Tavsiye kısmına gelecek olursam klasik ama bir o kadar insanı hayrete düşüren bu seriyi merak ediyorsanız okuyun derim. Şahsen sonundan ve Balthazar'dan dolayı çıkacak kitapları sabırsızlıkla bekliyorum^^

Kitaba puanım ise; 5/4


Alıntılar^^

"Umurum da değil." Belki de bir şeyi herkes sevdiği için sevmek aptallıktı ama bana sorarsanız, bir şeye herkes sevdiği için gıcık olmaz daha aptallıktır.


*****

Annem ve babam hiçbir şeyden şüphelenmedi. Aslında sevinmiş görünüyorlardı. Aslında biraz fazla sevinmiş. Demek istediğim, Balthazar'ı sevdiklerini biliyordum. Kim sevmezdi ki?

Alıntıya Not: Ha şunu bileydin Bianca :D Doğru noktaya parmak bastın, Balthazar'ı kim sevmezdi ki? <3 <3


Yorumum böyle, Sonsuz Gece yani ilk kitabın yorumunu merak edenler için yorumum;

Başka bir yorumda görüşmek üzere canlar^^Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın :D