9 Temmuz 2013 Salı

Fısıltı ve Çığlık // Becca Fitzpatrick Kitap yorumları^^ Forever Patch^^Hush Hush serisinin ilk kitabı Fısıltı ve Çığlık bir kez daha okundu ve bitti :))
Dikkat Dikkat!!
Yasal uyarı: Yorumda fazlaca Gif bulunmaktadır!! :D 

Vaay bee! Şu an yazarı kınıyorum hemde acayip bir şekilde :)


 Neden mi çünkü bizim bir tanecik, gizemli ve taş meleğimiz Patch'imi çoook az hemde bayaa az şekilde kitapta ortaya çıkarıyor :) Kitapları okuyalı bir kaç sene oldu ve şimdi tekrardan okuyunca daha çok fark ettim :)) Yani şimdi Nora dan çok Patch'imden bahsetseydi ne olur du ki? :D İçimde kanayan bu yaraya daha fazla parmak basmadan kapatayım :D

Beni bilen bu seri için bittiğimi, öldüğümü, Patch diye diye dolandığımı çok iyi bilir ;)) Cidden de öyle Çığlık'dan sonra araya iki kitap koydum ve o sırada bile Patch, Patch dedim :))


 Yazarın kalemi cidden okunası ve yine okunası. :D Hayal dünyasına hayran kaldım tabii herkes melekleri bilir ama onların özelliklerini falan bilen yok tabii bu fantastik kitaplarda geçen melekler için geçerli :D

Patch'i görünce biz! :D

Kitapta sinir olduğum bir kaç yer vardı olmaz mı :D Pacth ve Nora beni cidden sinir etti yaa Patch anlıyorum ama o da ne kadar sinir olsa da ağzını açıp bir cevap vermiyor :/ Nora da ağzından kelimeler çıkıyor ama iki dakika sonra pişman oluyor yaa sinir olduğum tek yer :P

Vee en sevdiğim karakter. Öyle bir arkim olmasını isterdim :D Her olaya koşulsuz atılan Nora'nın kankisi :D

Kitapları  konusuna gelecek olursak;
Bir ders saatinde öğretmenin Nora ve Vee'yı ayırdıktan sonra Nora'nın yanına oturan gizemli yakışıklıyı gördüğü anda başladı her şey.
Nora Pacth'nin gizemli bir tarafı olduğunu biliyor tabii karizması ve kendisine çeken cazibesini ortaya hiç atmıyor . Ta ki onu çok sevdiğini ve onun kendisini kurtarana kadar.
Bazı gerçekler neticesinde kafası ve duyguları karışan Nora sonunda Aşkına sahip çıkacaktır.
İkinci kitapta hayatları gizemli koruyucu meleğiyle iyi gitmektedir tak ki Patch'in ondan uzaklaşması ve sürekli düşmanı olan Marcie'nin yanında olmasını görene ve öğrenene dek.
Kitabın sonlarına doğru Nora'nın öğrendiği gerçekle hayatı tepe taklak olur ama sonunda Patch'ine kavuşur.
Tabii bazı düşmanları çıkana kadar.

Nora'nın başından çok olay geçiyor ama diğer kız karakterler gibi stupid stupid hareketlerde bulunmuyor, bu yönünü cidden seviyorum Nora'nın
Yazarın kalemine bitiyorum, yukarıda belirttiğim gibi ;)

Gizemli Patch'imi halen okumayanlara duyurum!
Kitabı kesinlikle tavsiye ederimm ama sakın Patch'ime sulanmayın ;))
Serinin ciltli olması başlı başına bir güzellik zaten :)Bildiğin taş arkadaş!! KALP

Bilenler bilir Seri film olma yolunda ve oyuncu seçimi olarak Patch'i Steven Strait oynuyor ;)


Wuuhhuuu yakışır KALP

Kitaptan bazı sahnelerin resimleri KALP

           Siyah Jeep <3

                                                                                 


Bu yüzükten istiyorumm!!!
Son olarak şu an sessizlik kitabına başladım ve sonra Final!! :)
Serim son buluyor ama uzayıp saçmalamasından iyidir :D

Bir başka ve değişik yorumumda görüşmek üzre!!
Sevgiyle ve Patch'imle kalın :D12 yorum:

 1. Aynı duyguları paylaşıyoruz bende hala üzerimden atabilmiş değilim serinin etkisinden kurtulamıyor insan filmini dört gözle bekliyorum umarım kitapları gibi can alıcı olur filmide çünkü bazen batırabiliyorlar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen filmide kitap kadar harika olursa ohh değmeyin keyfimize :D

   Sil
 2. Yaaa... Filmi ne zaman cikacakmis haberiniz varmi..?! Bende dort gozle bekliyorum tum serisini okudum ve bitti..:)<3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an için sadece Patch için oyuncu seçilmiş Nora'yı kim oynayacak belli değil yani ne zaman film vizyona girer ve zaman çekilir belli değil :(

   Sil
 3. Patch rolünün belirlendiğine dair kesin bir bilgi yok ama..zaten becca da yeni yüzler ön planda olacak demis..ayrıca oyuncu secimleri de baslamamıs cünkü senaryo daha yazılıyormus.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oo daha çok bekleyeceğiz desenize :( Yine de Patch'i Steven Strait oynasa ne iyi olur :D cuk diye oturuyor role :D

   Sil
  2. Evet Esra'cım beklicez maalesef :( Steven bence de cok iyi olur ama son zamanlardaki hali biraz değisti gibi sanki :) yani demek istediğim the covenant zamanında 20'li yaslardaydı ve tam bu rol icin bicilmis kaftandı,simdi biraz yüzü değisti mi ne :) drew roy da uygun bence steven kadar olmasa da..

   Sil
  3. İnşallah daha fazla beklemeyiz :( Bilmem ki hiç son zaman ki haline bakmadım, zaten sadece bir filmini izledim :) Amaan önemli değil yeter ki Patch'imizi iyi canladıracak, bal işte tam bizim istediğimiz kişi diyebileceğimiz kişi oynamalı :)

   Sil
  4. Kesinlikle :) Aslında kim oynarsa oynasın, Patch olamaz ama umarım bizi hayal kırıklığına da uğratacak biri olmaz...

   Sil
  5. Aynen katılıyorum Patch'i kimse oynayamaz :D o tek <3

   Sil
 4. Okuyanlar da benim gibi düşünmüştür bence. İlk iki kitabını okudum, VA ve Alacakaranlık özentisi bi kitap olma yolunda son hız ilerliyo Hush Hush. İlk kitapta laboratuvar eşi ve gizemli çocuk olayları Alacakaranlık'ın girişini andırdı. O rüyaya girme olayları falan direk Vampir Akademisi'nden özenilmiş diye düşündürdü. Daha özgün yazılsaydı sevebileceğim bir seriydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alacakaranlık serisini Hush Hush serisinden çok önce okudum, ilk okuduğum zaman Fısıltıyı bayıldım ve hiç bir kitaba benzetemedim :) VA kitabını bir kaç ay önce okudum ve yine hiç benzetemedim :) Yani bütün fantastik kitaplarda yeni kız, yeni oğlan oluyor, sürekli gizemli olduklarını hiç söylemiyorum bile :) O yüzden bu benzetmeleri kabul etmiyorum :) Tabii herkesin görüşü ayrı, siz benzetir ben ise benzetmem ama ilk defa böyle bir yorum aldığımı itiraf etmeliyim ;)

   Sil

Elinizi korkak alıştırmayın :D