23 Haziran 2013 Pazar

OKK 4.Blog turu Aşk Kokan Çiçekler / Sherryl Woods Kitap Yorumu^^


Aşk Kokan Çiçekler ilk kitap gibi severek okunup bitti ;))

İlk olarak kitabın kapağına bayıldığımı söylemek isterim birde pembe olması beni benden aldı, kitabın içeriğine gelirsek ilk kitap Aşka şans ver kadar harika bir kitaptı :)) Zaten sağ olsunlar Aşka şans ver kitabının sonuna Aşk kokan çiçekler için kısa bir alıntı koymuşlardı onu okuduktan sonra baya bir merak olmuştu bende ve sonunda okudum ve merakımı giderdim :)) 


Bunu söylemeliyim ki iki kitap seri olmasına rağmen fazla bağlantısı yok, karakterlerin hepsi var ama daha çok iki karakter üzerine işlenmiş. Yazar daha ilk kitapta favorim oldu ikinci kitapta ise daha bir sevdim kendisini tabii bir kaç kızdığım yer oldu ama neyse birazdan açıklayacağım :)) 

Konusuna gelecek olursak Bree son yazdığı oyunun da başarısız olmuştur ve biraz uzak kalmak için ailesinin yanına gelir. İçine kapanık olan Bree kardeşlerinin ısrarına rağmen fazla içini dökmez geçmişte yaşadığı acı dolu olay neticesiyle eski sevgilisinin yanına gitmez ama yeni kuracağı iş için eski sevgilisini ziyaret etmek zorundadır. Jace geçmişte yaşadığı acı dolu ayrılıktan sonra hiç kimseye kalbini açmamıştır ta ki canını acıtan nedensiz ve bilgi vermeden kendisini terk eden sevgilisini görene kadar.

Kızdığım kısın canlar her iki karakterde çok inatçıydı bu beni baya bir sinir etti >_< 


Yaa tamam seven insan kıskanır ama dozunda arkadaş :D Bree değil ama Jace baya bir abartmıştı, bazı yerlerde sinir olsam da sonunda doğru yolu buldu :P
Kitapta kardeşlerin anne ve babasından da bahsediyor :) İlk kitabı okuyan bilir aralarında ki sorunu bu kitapta okuyunca şahsen çok eğlendim :)

Kitapta geçen çiçekçi dükkanı hayalimde canlandırdığım da çok güzeldi ve kitapta da yazar çok güzel anlatmış :) Her bir çiçeği çok merak ettim şahsen :) Hatta bende mi açsam bir tane çiçekçi dükkanı dedim :DTavsiye kısmına gelirsek aile bağlarını, sevgiyi, güveni, dostluğu ve aşkı barındıran bu kitabı kesinlikle okuyun derim :) Seriyi benim kadar sizde seveceksiniz biliyorum ;) 


Diğer Okk üyelerininde yorumlarına bakın derim ;)


Katkılarından dolayı Ephesus yayınlarına teşekkür ediyorum :)
Bir daha ki turumuzda ve kitap yorumumda görüşmek üzere kendinize iyi bakın^^

2 yorum:

  1. Bayılıyorum yorumlarına :D Hele gifleree beni benden alıyorlar :D Kitabın kapağı cidden çok şeker pembiş olması falan konusunda ilgimi çekti keşke uzun bir listem olmasa :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ayy çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için :) Evet kapak rengi ve resmi çok güzel :) En kısa zamanda alıp okursunuz inşallah :) Ama isterseniz yarışmaya katılabilirsiniz, kazanma şansınız olur ;) http://pudratozu.blogspot.com/2013/06/cekilis-ask-kokan-cicekleri-kazanmak.html?spref=fb

      Sil

Elinizi korkak alıştırlmayın.^^ :D